Setkání české a slovenské mládeže

Vigilie na Velehradě

19. 7. 2008 23:41
Rubrika: Aktuality | Štítky: ActIv8 a WYD 08 , akce:activ8

Katecheze Štefana Sečky, písničky, modlitby...

 

 

Na obrazovce běží překlad biblických textů, které jsou na hlavním podiu čteny v hebrejštině, řečtině a latině. Prostor před podiem je plný ztišených lidí.

 

Potom se na podiu střídají ti, kteří se chtějí podělit se svým životním příběhem. Slyšíme svědectví o jejich životech, do nichž Bůh zasáhl a oni jeho zásah přijali, ačkoli někdy to bylo velmi těžké. A On je naplnil pokojem a nadějí a teď mohou předávat svoji osobní zkušenost nám.

 

Vigilie vrcholí,

na podiu...

... i pod ním. V rukách účastníků se rozsvěcejí svíčky a celý prostor před hlavním podiem je najednou plný malých světýlek.

Lidí, kteří se chtějí nechat zapálit Duchem svatým.

 

Ale spát se nejde, kdepak! Ve dvě začíná přímý přenos mše svaté ze Sydney v bazilice a do té doby probíhají na různých místech Velehradu společné modlitby, adorace, chvály...

Sdílet

Komentáře

zdenek Byl sem tam a všechno slyšel,nejlepší byl ten uklízeč,fandím ti :)

kristinad jo, tak ten "uklizeč" byl fakt borec :) čo vam mam poviedať :) to je dobrý, jak z každý strany slyším něco česky a pak slovensky :) tak ahojte :)

vojteska07 Ahojky:) tak jsem se včera, vlastně už dnes v noci dívala na závěrečnou mši ze Sydney, a myslela jsem taky na všechny účastníky nejen WYD, ale i Activ8!
Škoda, že jsem nemohla na ani jedné akci být:-(
Ale, není čas smutnit, VIVA MADRID 2011!!!!

vojtec Ahoj Vojtěško, Tobě ještě musím povědět svou oblíbenou větu: nemusíš čekat na setkání v Madridu za tři roky, můžeš se s námi setkat již dnes na signály.cz. :-)

meri Ja osobne mam radsej osobne stretnutia. Aj toto je dobre, ale netreba to prehanat...

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona