ActIv8 (čti ektivejt) je setkání české a slovenské mládeže, které se uskuteční 18. – 20.7. na Velehradě. Jeho smyslem a cílem je společná oslava světového dne mladých, protože málokdo se vydá přímo na mezinárodní setkání do Sydney. Světovost, univerzalitu a pestrost církve nám pomohou vytvořit naši nejbližší východní sousedé – Slováci spolu s delegací z Polska a Maďarska.


Spojení s mezinárodními oslavami světových dní zajistí TV Noe telemostem na obrazovky přímo na Velehrad. Kromě benefičního koncertu na podporu Zakarpatské Ukrajiny se připravují české a slovenské katecheze, menší koncerty, křížové cesty, tematické semináře nebo sportovní vyžití. Celé setkání vyvrcholí sobotní večerní vigilií, která bude zakončena slavnostní jitřní mší svatou.


Nad setkáním převzal záštitu evropský komisař pro vzdělání a kulturu Ján Figeľ, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš a předsedové Slovenské a České biskupské konference Mons. František Tondra a Mons Jan Graubner.

Setkání je koncipováno pro mladé lidi zhruba od 14 do 30 let. Účastnický poplatek činí 150 CZK + dobrovolné vstupné na Benefiční koncert pro Ukrajinu. Poplatek se bude platit přímo na místě v rámci registrace. V rámci této ceny jsou zajištěna dvě teplá jídla a čaj. Účastníci budou ubytováni ve vlastních stanech.  

Informace a další dotazy CZ: mladez(zavináč)cirkev.cz, SK: gresnerova(zavináč)yahoo.de